lip 08 2015

Radca prawny – kim on jest?


Komentarze: 0

Co należy do obowiązków radcy prawnego? Jakie działania podejmuje w obrębie swoich obowiązków? To ustawa o radcach prawnych opisuje zasady, wedle których radca wykonuje zawód. Żeby nim zostać ważne jest ukończenie studiów wyższych na kierunku prawo oraz odbycie aplikacji radcowskiej. Po tych wszystkich krokach oraz zaleczeniu testu radcowskiego można wówczas określać siebie prawnikiem.

 

Każdy profesjonalny radca prawny winien ciągle zwiększać własne kwalifikacje. Naturalnie dzięki wysokim kwalifikacjom i doświadczeniu klienci radcy prawnego mogą czuć się bezpiecznie. Profesjonalista umie oszczędzić klientowi także wielu nieprzyjemnych sytuacji w ciągu sprawy prawniczej.

 

Koniecznie trzeba wiedzieć, że radca prawny nie jest adwokatem. Bodaj te dwa wyobrażenia nieraz są użytkowane przemiennie nie należy tego robić. Istnieje wiele różnic między tymi dwoma tytułami. Czego nie powinien radca prawny? A więc nie powinien on świadczyć usług czy też reprezentować interesantów w ramach prawa karnego. Tym zajmuje się adwokat Wrocław. Drugą różnicą jest stosunek pracy, adwokat nie powinien w nim ostawać natomiast radca prawny może.

 

W tych realiach można wybierać z pośród kompletnego szeregu propozycji kancelarii radców prawnych. Do ich zadań należy obsługa prawna firm; udzielanie kompleksowej obsługi, zaświadczanie umów czy udzielanie większych i mniejszych wskazówek (np. prawo spadkowe). Jeśli chodzi o rozprawy wymagające wiedzy sądowej to prawnik jest zbawienny. Gdy petent jest przyjmowany w estetycznym gabinecie z pewnością wywiera w nim to zwiększony poziom zaufania.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz