lip 08 2015

Kim jest adwokat a kim prawnik


Komentarze: 0

Część osób nieprawidłowo uważa, że prawnik i adwokat to te same osoby (zajmują się tym samym). W rzeczywistości są to dwa różne zawody posiadające różne obowiązki i priorytety. Co może prawnik a co adwokat? Gdzie można wyszukać między nimi różnice?

 

Prawnik – kim istotnie on jest?

 

Inaczej na prawnika możemy powiedzieć doradca prawny. Przeważnie posiada on wyższe wykształcenie prawnicze i co najmniej tytuł magistra prawa. W sferze prawa to prawnik jest najniższym szczeblem zawodowym. W konsekwencji posiada on najmniejszy wachlarz uprawnień. Traktowany jest notorycznie jako przeciętny przedsiębiorca, bowiem nie ma on swoich regulacji prawnych. Posiada on przedsiębiorstwo, które świadczy usługi polegające na doradztwie prawnym.

 

Prawnik może założyć kancelarię prawną, tymczasem nie jest ona kontrolowana poprzez żadne urzędy kontroli. Nie podlega on odpowiedzialności dyscyplinarnej i nie zrzeszają go żadne zasady etyki zawodowej. Prawnik Wrocław umożliwi najwspanialszą obsługę prawniczą w mieście.

 

Najszersze uprawomocnienia , najwyższy stopień – adwokat

 

Wśród zawodów prawniczych adwokat jest najwyższy szczeblem i to on posiada najszersze uprawnienia skorelowane z zawodem. Każdy adwokat musi mieć wyższe wykształcenie i koniecznie ukończony kurs aplikancki z dodatnim skutkiem egzaminu adwokackiego. Adwokaci wprowadzani są na listę w Okręgowej Izbie Adwokackiej.

 

Nadrzędnym zadaniem adwokata jest reprezentowanie klientów przed sądem każdej instancji. Każdy adwokat musi być zatrudnionym we swojej kancelarii, nie może stać się zatrudniony u kogoś innego. Adwokata wiąże tajemnica zawodowa i nie ma możliwości, żeby którykolwiek z nich mógł zostać z niej zwolniony. Adwokat Wrocław podejmuje się nawet w najwyższym stopniu skomplikowanych spraw.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz