lip 08 2015

Adwokat a może adwokat diabła?


Komentarze: 0

Adwokaci nie ulega wątpliwości nagminnie słyszą pytanie czy często chronią bandytów oskarżonych o najcięższe podłości. Każdy ma prawo do obrony i takie prawo mają również Ci z najgorszymi przewinieniami.

 

Nierzadko samo postawienie w stan oskarżenia w przeczuciu społeczeństwa jest uznaniem winy. Trochę w tym rzeczywistości jest gdyż jak dają statystyki zaledwie 10 procent osób postawianych w stan oskarżenia okazuje się niewinnych. Tymczasem trzeba brać w rachubę, że dopóki sąd nie wyda werdyktu nie można nikogo traktować jak winnego.

 

Przy najgorszych przewinieniach telewizja mocno oddziałuje na oceny społeczeństwa i z tego powodu adwokat broniący oskarżonego postrzegany jest jako „adwokat diabła”. Czy każdy zasługuje na ochronę? Odpowiedź brzmi tak.

 

Jako społeczeństwo musimy dbać o to by każdy mógł się bronić. Nie sposób wydawać werdyktów pochopnie. Niejednokrotnie po trafnym przyjrzeniu się sprawie dochodzimy do wniosku, iż było inaczej niż nam się wydawało na starcie. Osoby będące w konflikcie z prawem muszą korzystać z pomocy profesjonalisty. Mało osób mogłoby się bronić samemu w głównej mierze jeśli chodzi o prawo karne.

 

O ile nie ma wystarczająco dużo dowodów obciążających adwokat Wrocław zapewni, iż osoba oskarżona nie zostanie skazana. Pożądane jest pokazanie winy. Nie sposób osądzać ludzi bez dowodów. Zatwierdzając wieloletnie kary więzienia sędzia musi mieć pewność, że osoba nad którą toczy się proces jest winna.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz